Sprzedaż i serwis mobilny oraz stacjonarny w salonach - CoffeePlanet

Faema to włoska firma, założona w 1945 roku przez Carlo Ernesto Valente w Mediolanie. Specjalizuje się w produkcji ekspresów do kawy głównie dla profesjonalistów, ale w swojej ofercie ma także modele do użytku domowego. Ten legendarny producent tworzy od ponad 70 lat urządzenia, które stają się wzorem dla innych producentów. Główny celem firmy Faema jest tworzenie i udoskonalanie profesjonalnych ciśnieniowych ekspresów do kawy –  ekspresów od baristów dla baristów. Faema oddaje w ręce profesjonalistów narzędzie gwarantujące wysoką jakość kawy. Marka została doceniona przez baristów do tego stopnia, że w 2019 i 2020 roku maszyna Faema została wybrana oficjalnym ekspresem Mistrzostw Polski Baristów. Od kilku lat firma należy do grupy Cimbali.

Obecnie E61 LEGEND to kultowy i najbardziej rozpoznawalny ekspres ciśnieniowy Faema. To wręcz arcydzieło, które podbiło rynek ekspresów ciśnieniowych. Pierwowzór – model Faema E61 dokonał w 1961 roku prawdziwej rewolucji w dziedzinie parzenia kawy.  W tej maszynie po raz pierwszy zastosowano wbudowaną pompę, która zagwarantowała stałe ciśnienie i pełną powtarzalność w parzeniu espresso. Od tej pory model E61 stał się legendą i synonimem włoskiego espresso na całym świecie.

W polsce firma działa od ponad 35 lat i pierwsze jej ekspresy pojawiły się w sieci hotelowej Orbis. Obecnie w portfolio tej marki znajdziemy blisko 20 modeli profesjonalnych ekspresów do kawy ciśnieniowych. A to na tyle bogaty wybór, że możemy dopasować maszynę pod kątem naszych potrzeb, parametrów technicznych, ale także pod względem wyglądu, co ma niemałe znaczenie w przypadku lokali gastronomicznych. 

Kluczem do jak najlepszej kawy jest utrzymanie stabilnych parametrów technicznych ekspresu tak, aby parzona kawa miała zawsze ten sam smak i aromat. Faema może pochwalić się całym zestawem opatentowanych rozwiązań technologicznych, które na przestrzeni lat zdecydowanie wpłynęły na opinię marki. Jedną z czołowych, opatentowanych przez Faema technologii jest Thermosyphonic system. Ekspres zachowuje stabilność temperatury parzenia nawet w przypadku konieczności przygotowywania dużej ilości kaw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu układu dwóch bojlerów, umieszczonych jeden w drugim. Jeden bojler, z grzałkami, dostarcza parę wodną potrzebną do spieniania mleka, natomiast drugi bojler podaje wodę na kawę prosto do grupy ekspresu.   

Kolejny patent zastosowany w ekspresach marki Faema został bardzo doceniony przez baristów. Thermal Balance System to idealne rozwiązanie dla różnych odmian ziaren kawy, zwłaszcza ziaren Arabica, które są wyjątkowo wrażliwe na wysoką temperaturę. Ten unikalny system umożliwia sterowanie i kontrolowanie temperatury wody w każdej grupie ekspresu oddzielnie. Parametry ekspresu można dopasować do poszczególnych charakterystyk mieszanek kaw, wydobywając z nich to co najlepsze. Po raz pierwszy technologia ta została zastosowana w modelu E61 LEGEND.

Również funkcja Infusion Chamber pozwoliła na doskonałą ekstrakcję espresso. Ekspres wyposażono w przedwstępną komorę parzenia, która w ciągu kilku sekund wstępnie zaparza kawę w łyżce, a następnie napełnia filiżanki espresso.

Z pozostałych zalet urządzeń Faema warto wymienić także funkcjonalności w obszarze bojlera. System SmartBoiler, utrzymujący ciśnienie w bojlerze na stałym poziomie.  EcoBoiler, czyli pokrycie bojlera materiałem izolacyjnym w celu zredukowania strat ciepła, czy Ruveco Teck zabezpieczenie bojlera i grupy ekspresu przed utlenianiem metali ciężkich do wody.

W urządzeniach tej marki spotkamy także Hot Water Economizer, czyli nic innego jako ekonomizer gorącej wody. Gorąca woda z bojlera łączy się z wodą z zaworu zasilającego w takiej kombinacji, aby herbata była serwowana w temp. ok. 92-96 st. C. 

Wrażenie robi także zaawansowana technologia Perfect Grind System. W ekspresach Faema młynek do kawy jest w stałym kontakcie z ekspresem do kawy i na bieżąco dokonuje automatycznych poprawek ekstrakcji. To rozwiązanie działa w oparciu o bezprzewodową technologię komunikacji Bluetooth.

Ekspresy Faema to gwarancja solidnych, wytrzymałych i niezawodnych maszyn. Docenione również przez włoski instytut „Espresso Italiano”, który potwierdza zdolność wszystkich modeli ekspresów Faema do serwowania „perfect espresso”.

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy