Sprzedaż i serwis mobilny oraz stacjonarny w salonach - CoffeePlanet

Ile może osiągnąć jeden bardzo mocno zmotywowany człowiek? Może stworzyć firmę, która rozsławi jego kraj na cały świat, która da ludziom najlepszą kawę o poranku i która stanie się jedną z najbardziej renomowanym marek na świecie.

 

Gaggia to firma, która narodziła w 1947 roku w Milano, właśnie dzięki wytrwałości i wiedzy jednego człowiek – Giovanni Achille Gaggia. Już w 1930 roku ten włoski restaurator zdał sobie sprawę, że gusta jego klientów będą się zmieniać i konieczne stanie się usprawnienie całego procesu ekstrakcji kawy, poszukiwanie lepszego smaku i wyglądu dla uzyskania doskonałego espresso. Kolejne lata Gaggia poświęcił na dogłębne analizy, projekty i eksperymenty, aż w końcu w 1938 roku udało mu się opatentować pierwszy ekspres ciśnieniowy, wykorzystujący silnik tłokowy i przepływ gorącej wody pod dużym ciśnieniem do wytworzenia naparu. Przygotował pyszne espresso, charakteryzujące się miękką warstwą „crema naturale” w zaledwie 15 sekund. Była to prawdziwa rewolucja! Ten moment to początek nowoczesnej ery espresso.

 

Pierwotnie ekspres był używany w restauracji Achille Gaggia. Od początku swojego istnienia firma produkowała wyłącznie komercyjne ekspresy do kawy – do użytku w barach i restauracjach. Z biegiem czasu na rynek wprowadzane są nowe modele ekspresów, za każdym razem wykazujące wyjątkową jakość, a kawa przygotowywana za ich pomocą odzwierciedla wieloletnią włoską tradycję parzenia kawy. Dopiero w 1977 roku wyprodukowano pierwszy ekspres do kawy Gaggia do użytku domowego. Ekspres do kawy Baby Gaggia zadebiutował i szybko stał się bestsellerem. Rozpoczęto również produkcję wielu akcesoriów. W latach 90. na rynek weszło wiele nowych modeli, gdzie tradycja spotyka się z technologią i wysoką jakością. W 1997 roku została uruchomiona linia oczyszczaczy pary i filtrów do wody. Z kolei w 2000 roku pojawiła się nowa gama małych urządzeń, charakteryzująca się nietypowym, a nawet awangardowym wzornictwem. 

 

Ekspresy do kawy Gaggia od ponad 60 lat należą do grupy urządzeń znanych na całym świecie. Fabryka zlokalizowana jest w Mediolanie we Włoszech. Produkuje zarówno ekspresy profesjonalne, jak i ekspresy do użytku domowego oraz młynki do kawy. Spośród wszystkich ekspresów oferowanych przez markę Gaggia największą popularnością cieszą się domowe ekspresy kolbowe i automatyczne ekspresy do biur.

 

Najbardziej rozpoznawalnym ekspresem, cieszącym się od ponad 30 lat niesłabnącą popularnością jest model Gaggia Classic. To domowy ekspres kolbowy, produkowany od 1991 roku, uwielbiany przez miliony użytkowników na całym świecie. Łączy w sobie tradycyjny, stylowy design, łatwość obsługi i pełen profesjonalizm. Gaggia Classic jest kompaktowy i wykonany z wysokiej jakości materiałów – chromowanego mosiądzu i stali nierdzewnej. Mimo niewielkich rozmiarów posiada wiele możliwości technicznych, które pozwalają na przygotowanie idealnej filiżanki kawy. Posiada duży, 2,1-litrowy pojemnik na wodę, jest elegancki, prosty, ekonomiczny i zaawansowany technologicznie. Maksymalne ciśnienie 15 barów oraz dysza parowa do spieniania mleka pozwalają na przygotowanie szerokiej gamy specjałów kawowych, od tradycyjnego włoskiego espresso po mleczne cappuccino czy latte.

 

Nowy ekspres do kawy Gaggia New Classic został zaktualizowany pod kątem łatwiejszej obsługi i lepszego przygotowania kawy. Obrotowy spieniacz do mleka jest w całości wykonany z metalu, a jego kształt ułatwia ubijanie mleka. Zarówno zespół, jak i uchwyt filtra wykonane są z mosiądzu, co gwarantuje jednolitą i stabilną temperaturę oraz znacząco poprawia jakość przygotowywanego espresso. Półautomatyczny ekspres do kawy Gaggia Classic wyposażony jest w 3-drogowy zawór elektromagnetyczny, który zapewnia stałą kontrolę ciśnienia wody w uchwycie filtra. Ekspres półautomatyczny Gaggia Classic posiada bojler o pojemności 150 ml, wykonany ze stopu aluminium.

 

Kolejna seria ekspresów kolbowy do użytku domowego to Gaggia Viva, dzielaca się na wersje Viva Prestige, Viva Style, Viva Deluxe i Viva Chic. To ekspresy o kompaktowych rozmiarach i tradycyjnym designie. Posiadają dyszę spieniającą mleko i pompę wytwarzającą ciśnienie 15 bar, a także obudowę w całości wykonaną ze stali nierdzewnej oraz w podgrzewacz filiżanek.

 

Najbardziej zaawansowaną linię ekspresów kolbowych reprezentują modele z serii Gran Gaggia Prestige, Deluxe i Style. To również maszyny o niewielkich rozmiarach, eleganckie i skromne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dopracowane w najmniejszym szczególe i bardzo wydajne. Cały sekret serii Gran Gaggia tkwi w konstrukcji filtra, który reguluje ciśnienie wody i pomaga zoptymalizować ekstrakt kawy. Klasyczny spieniacz zamienia mleko w pyszną mleczną piankę w ciągu kilku sekund, umożliwiając przyrządzenie pysznych cappuccino, latte macchiato i wielu innych napojów kawowych.

 

Gaggia posiada w ofercie również automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Najnowsza kolekcja dostępna w ofercie producenta to linia Gaggia Magenta, w wersjach Magenta Prestige, Magenta Milk i Magenta Plus. Modele te są w całości zaprojektowane i wyprodukowane przez Włochów. Za ich pomocą można przygotować do 12 różnych napojów. Posiadają bardzo czytelny i prosty w obsłudze panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem i przyciskami pojemnościowymi, zintegrowany pojemnik na mleko, ceramiczny młynek z wyborem poziomów mielenia, a także funkcja Optiaroma pozwalająca regulować intensywność aromatu, poprzez wybór spośród 5 mocy kawy. W tych ekspresach znajdziecie również pokrywę Aroma, która zapobiega wietrzeniu kawy w pojemniku, funkcję wstępnego parzenia oraz bojler Quick Heat wykonany z lekkiego aluminium i stali nierdzewnej, który szybko osiąga wysokie temperatury.

 

Równie dużą popularnością cieszy się seria Gaggia Cadorna, również rozbudowana do kilku wersji, która idealnie sprawdza się w domu i małym biurze. Ekspresy z tej linii pozwalają na przygotowanie do 14 różnych specjałów, dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku. Duży kolorowy wyświetlacz TFT w prosty i szybki sposób poprowadzi użytkownika zarówno przez proces parzenia kaw, jak i konserwacji ekspresu. Także tutaj mamy wbudowany pojemnik na mleko, system Optiaroma, ceramiczny młynek z 10-stopniową skalą mielenia kawy, ale również wstępne zaparzanie, czy możliwość użycia mielonej kawy.

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy