Sprzedaż i serwis mobilny oraz stacjonarny w salonach - CoffeePlanet

Ponad stuletnia tradycja, niemiecka solidność oraz wysoka funkcjonalność tak pokrótce możemy określić markę Melitta. Firma narodziła się w 1908 roku w Dreźnie, a jej założycielką była gospodyni domowa – Melitta Bentz, która pewnego dnia wzięła miedziany dzbanek z otworami na spodzie, wyłożyła go bibułą i zaparzyła kawę. W taki oto sposób Melitta odseparowała fusy od naparu i zapoczątkowała nową erą w zaparzaniu kawy. 

Dziś Melitta to duża firma, o stabilnej pozycji w świecie, znana z innowacyjnych, nowoczesnych ekspresów do kawy oraz różnego rodzaju akcesoriów do parzenia kawy. To, co wyróżnia urządzenia tej firmy to przede wszystkim charakterystyczny design rozpoznawany na całym świecie, wysoka funkcjonalność i ponadprzeciętna jakość wykonania. Choć początkowo firma była skupiona głównie na produkcji ekspresów do kawy z filtrem, z czasem jej oferta poszerzyła się także o ekspresy automatyczne. 100-letnie doświadczenie i niemiecki profesjonalizm zaprocentowały i Melitta w dość krótkim czasie stała się jednym z najlepszych producentów ekspresów automatycznych.

Na korzyść ekspresów Melitta przemawia także schludny design oraz dość kompaktowe rozmiary urządzeń. Dzięki temu marka jest doskonałą propozycją dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią w kuchni. 

Urządzenia zaprojektowane przez Mellitę pozwalają przygotować szeroką gamę napojów kawowych. Jednak nie ilość, a jakość ma tu zasadnicze znaczenie. Warto zaznaczyć, że firma dodaje w urządzeniu daną recepturę, tylko wtedy, gdy ma całkowitą pewność, że dany model ekspresu będzie w stanie perfekcyjnie ją zaparzyć. Ekspresy premium marki Melitta zaparzają z doskonałą precyzją nawet takie specjały jak Red Eye czy Dead Eye.

Wspomnieliśmy już o bogatym wyborze receptur i ich mistrzowskim wykonaniu, poznajmy zatem pozostałe funkcjonalności ekspresów Melitta. W tym miejscu z pewnością musimy wspomnieć o funkcji Bean Select, czyli podziale pojemnika na kawę na dwie części, co pozwala na korzystanie z dwóch różnych rodzajów ziaren. Ekspresy Meiltta posiadają takżę funkcję intenseAroma, pod którą kryje się gęstsze i bogatsze espresso. A miłośnicy napojów mlecznych z pewnością docenią autentyczną funkcję przygotowania kawy po uruchomieniu której ekspres zaparzy kawy mlecze zgodnie z ich autentycznymi włoskimi recepturami i w określonej kolejności mieszania mleka i kawy.

Cichy i szybki młynek, aż 8 oddzelnych profilii użytkowników, wygodny system czyszczący to kolejne przykłady na to, że Melitta doskonale rozumie potrzeby swoich użytkowników. Jeśli dodamy do tego także możliwość zdalnego sterowanie espresem (modele Premium) poprzez aplikację Melitta Connect otrzymujemy maszynę idealną do parzenia kawy. 

Marka Melitta oferuje trzy różne linie ekspresów automatycznych: Premium, Comfort i Standard. W tej najbardziej podstawowej grupie ekspresów znajdziemy bardzo kompaktowe modele podzielone na dwie serie: Solo® i Purista®

Solo® to jedne z najmniejszych ekspresów na świecie, doskonałe do małych kuchni i dla miłośników wysokiej jakości espresso lub czarnej kawy. Są proste w obsłudze, a w rozszerzonych wersjach pozwalają przygotować, w nieco prostszy sposób, także kawy mleczne.

Serię Purista® wyposażono w dodatkowe funkcje i ulepszenia, takie jak bardzo cicha praca młynka z funkcją whisper-silent, aż 5 poziomów mielenia kawy, tackę ociekową z powłoką anti-scratch, wbudowany przycisk My Coffee Recipe oraz dostęp do wszystkich programów konserwacyjnych za pośrednictwem przycisku Service.

Kolejny, bardziej zaawansowany poziom ekspresów stanowi linia Melitta Comfort, w skład której wchodzą modele Avanza® i Passione®. W pierwszym modelu znajdziemy dużo większe pojemniki na kawę, co oczywiście przekłada się na możliwość przygotowania większej ilości napojów. Do tego automatyczny system mleczny i opcję przygotowywania espresso lub czarnej kawy za naciśnięciem jednego przycisku.

Seria Passione® w wersji One Touch oferuje aż 10 przepisów na kawę, wbudowany spieniacz mleka, opisaną wcześniej funkcję autentycznego przygotowywania napojów oraz czytelny, kolorowy wyświetlacz LED.

Ofertę ekspresów Melitta zamyka linia Premium, dedykowana najbardziej wymagającym miłośnikom kawy, którzy nie godzą się na ustępstwa. Tu możemy wyróżnić trzy serie ekspresów CI®, LatteSelect® oraz Barista®.

Seria CI® charakteryzuje się rozbudowaną funkcjonalnością. Ma pojemnik na kawę ziarnistą, który został zlokalizowany nad młynkiem i podzielony na dwie części. Pozwala także na przygotowanie jednocześnie dwóch czarnych lub dwóch mlecznych kaw. Do tego cztery zintegrowane profile użytkownika z myślą o wszystkich domownikach. 

Ta seria dzieli się na dwa modele. Melitta CI® to ekspres z tekstowym wyświetlaczem LCD i czterema klasycznymi przepisami. A Melitta CI Touch® posiada dotykowy, kolorowy ekran TFT, aż 10 różnych napojów i dodatkową rurkę do mleka.

Nieco odmienną kombinację funkcji prezentuje seria LatteSelect®, w której mamy kolorowe ikony napojów kawowych (przedstawiające prawdziwe napoje), 12 różnych przepisów, tackę ociekową z powłoką anti-scratch, 6 profili użytkowników, dwa pojemniki na ziarna i możliwość przygotowania dwóch napojów mlecznych jednocześnie. 

Najbardziej zaawansowana seria ekspresów Melitta to modele Barista®. Jak sama nazwa wskazuje, są to ekspresy, które zastąpią nam profesjonalnego baristę w naszym domu. Wszystkie wymienione i opisane wcześniej technologie znalazły zastosowanie w tej serii maszyn. A na samym szczycie stoi Melitta Barista TS Smart – ekspres, który posiada certyfikat „Quiet Mark”, sterowanie za pomocą smartfona i aplikacji Melitta® Connect, 18 kawowych przepisów, Best Aroma System, kolorowy wyświetlacz TFT, tryb dwóch filiżanek – Double Cup Mode, funkcję One Touch, dozownik All-in-OneTouch & Slide oraz wiele innych rozwiązań. 

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy