Sprzedaż i serwis mobilny oraz stacjonarny w salonach - CoffeePlanet

Sage należy do australijskiej marki Berville, powstałej w 1932 roku w Sydney. Firma zaczynała od opracowania i wyprodukowania pierwszego tostera kanapkowego i po dziś dzień Berville specjalizuje się w mniejszym sprzęcie AGD, dostępnym w ponad 50 krajach na całych świecie.

Wśród bogatego asortymentu sprzętu gospodarstwa domowego marka Sage oferuje także automatyczne ekspresy kolbowe. To bardzo wytrzymałe i wydajne urządzenia, które mogą być używane w domach i w restauracjach. Sage produkuje ekspresy, które spełniają oczekiwania miłośników kawy i pozwalają delektować się kawą premium bez wychodzenia z domu. Urządzenia Sage zachwycają również profesjonalistów. Ekspresy tej marki posiadają certyfikat Saxon Wright Barista, który potwierdza, że urządzenia wyposażone są w funkcję niskociśnieniowego parzenia wstępnego dla doskonałego rozwinięcia smak, gwarantują optymalne ciśnienie, a temperatura ekstrakcji naparu jest niezwykle stabilna. 

Marka Sage dostała wiatru w żagle po roku 2002, kiedy to na świecie narodził się ruch nadający procesowi parzenia kawy formę sztuki, a osobie profesjonalnie ją parzącej tytuł baristy. Rynek ekspresów do kawy również poszedł w tym kierunku. Odtąd Sage, projektując swoje ekspresy, dążył to tego, abyśmy mogli poczuć się jak domowy barista i mieli jak najlepsze urządzenia do parzenia kawy w domu.

W przypadku kolbowy ekspresów do kawy większość czynności musimy wykonać ręcznie. Dlatego tego typu urządzenia to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów kawy, którzy lubią czerpać podwójną przyjemność, zarówno z samego faktu parzenia, jak i z picia własnoręcznie przygotowanej kawy. Jeśli zatem zastanawiasz się nad kupnem ekspresu kolbowego to, te oferowane przez markę Sage, z pewnością okażą się najlepszym wyborem. Bardzo solidne, wykonane z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej, a do tego perfekcyjny design i wiele wersji kolorystycznych.

Według filozofii marki za każdym ekspresem stoją cztery najważniejsze czynniki, które mają kluczowy wpływ na uzyskanie idealnej filiżanki kawy. Pierwszym z nich jest sposób mielenia i ilość kawy, drugim – temperatura wody, trzecim – odpowiednie ciśnienie wody, a czwartym – odpowiednia pianka mleczna. Wszystkie ekspresy Sage konstruowane są z dużą uważnością na te czynniki. W maszynach tej marki znajdziecie między innymi zintegrowany młynek zapewniający płynne wykonanie pierwszego etapu, włącznie z wyborem stopnia zmielenia ziaren. Pamiętając o czynniku drugim, ekspresy Sage posiadają innowacyjną technologię kontroli temperatury podczas całego procesu ekstrakcji. Aby uzyskać pożądany smak kawy należy zaparzyć ją w wodzie o temperaturze 92-96°C. Niższa temperatura pozwala uzyskać bardziej kwaśny posmak kawy, a wyższa dodaje jej goryczki. Z kolei specjalny manometr pozwala utrzymywać ciśnienie na poziomie około 9 barów. Aby uzyskać idealną piankę mleczną, należy zastosować odpowiednie ciśnienie w dyszy, która tworzy tysiące maleńkich bąbelków w postaci spienionego mleka. Wykorzystując optymalne ciśnienie w wylewce, ekspresy do kawy Sage wytwarzają najdelikatniejszą mleczną piankę odpowiednią do latte czy capuccino.

W ofercie Sage możemy wyróżnić kilka linii ekspresów kolbowych. Najbardziej podstawową jest seria BAMBINO. Jak sama nazwa wskazuje (bambino w języku włoskim oznacza dziecko) są to najmniejsze półautomatyczne ekspresy do kawy dostępne w portfolio marki. W wersji BAMBINO PLUS ekspres, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kryje w sobie bogactwo najnowocześniejszych technologii. Wyposażony jest w system grzewczy ThermoJet®, który sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy w 3 sekundy, a także w elektroniczny system kontroli temperatury i system niskociśnieniowego parzenia wstępnego. Automatyczna dysza pary ze wskaźnikiem temperatury gwarantuje perfekcyjnie spienione mleko.

Serię DUO-TEMP™PRO charakteryzują wbudowany system podgrzewania wody Thermocoil, obrotowy regulator podawania pary lub wody, wyjmowany metalowy tamper do ubijania kawy mielonej, bardzo wysoka przestrzeń do przygotowania kawy w wyższych naczyniach oraz obrotowa o 360 stopni dysza na parę.

Kolejna linia urządzeń to BARISTA EXPRESS™. Tutaj spotkamy wbudowany młynek stożkowy z metalowymi kamieniami do mielenia, funkcję krótkiego parzenia wstępnego, a także możliwość automatycznego i ręcznego porcjowania kawy. Ekspresy tej serii posiadają również funkcję „Dry Puck”, czyli elektroniczny wentyl do usuwania nadmiaru wody z kawy ubitej w filtrze po zakończeniu ekstrakcji.

Poziom wyżej znajdziemy serię BARISTA PRO™. W porównaniu z serią Express, do wersji PRO dodano elektroniczny system kontroli temperatury PID, wyświetlacz LCD ze wskaźnikiem mielenia i animacją postępu pracy oraz dwulitrowe wyjmowane naczynie na wodę z systemem filtrowania.

Linię ekspresów BARISTA zamyka najnowocześniejsza seria BARISTA TOUCH™ z intuicyjnym wyświetlaczem dotykowym oraz nową automatyczną dyszą pary ze zintegrowanym termometrem. 

Profesjonalny automatyczny ekspres kolbowy DUAL BOILER™ to zdecydowany lider w tej kategorii ekspresów. Wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanych funkcji. DUAL BOILER™ posiada potrójny system podgrzewania – 2 nierdzewne bojlery i profesjonalną, aktywnie podgrzewaną głowicę zaparzającą 58 mm z wbudowaną grzałką. Pełna możliwość programowania temperatury ekstrakcji kawy w zakresie 86–96°C, czasu ekstrakcji oraz pojemności ekstrakcji dla 1 lub 2 filiżanek, a także funkcja ustawienia czasu parzenia wstępnego sprawiają, że z tym ekspresem możemy pracować w pełni profesjonalnie. 

Na koniec musimy wspomnieć również o linii ekspresów ORACLE™ i ORACLE TOUCH™. Obie serie ekspresów są kwintesencją zastosowanych w poprzednich seriach rozwiązań technologicznych oraz funkcji. Posiadają w pełni zautomatyzowane procesy parzenia kawy z możliwością pełnej kontroli parametrów. W wersji ORACLE TOUCH™ znajdziemy dodatkowo dotykowy wyświetlacz wraz ze szczegółowym przewodnikiem po przyrządzaniu kawy oraz możliwością zapamiętania do 8 naszych ulubionych napojów.

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy